Jesteś tutaj: Strona główna » Klastrowicze » Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej prowadzi działalność kulturalną i oświatową. Wśród zadań TMZZ znajduje się gromadzenie i zabezpieczanie przedmiotów o wartości historycznej oraz materiałów bibliograficznych o przeszłości i rozwoju Miasta i Ziemi Zawierciańskiej.
W związku z powyższymi założeniami TMZZ zajmuje się organizacją koncertów, czy imprez okolicznościowych. Ponadto TMZZ zajmuje się również organizacją i prowadzeniem wykładów dla młodzieży i nauczycieli. Wspólnymi siłami z ZM Liga Kobiet oraz hufcem ZHP prowadzi dodatkowo zbiórki używanej odzieży i sprzętu domowego dla najbiedniejszych mieszkańców Zawiercia. TMZZ dba również o utrzymanie czystości na szlakach turystycznych położonych na Jurze.

Zadania TMZZ nie kończą się na działalności ściśle turystycznej i krajoznawczej, ale skupiają się również na potrzebach mieszkańców Zawiercia i Ziemi Zawierciańskiej. To właśnie z pragnienia udzielania pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują, wypływa działalność społeczną, edukacyjną i wychowawczą TMZZ.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej
ul. Piastowska 1

42-400 Zawiercie
tel. 32 67 221 65
e-mail: tmzz@tmzz.zawiercie.eu
www.tmzz.zawiercie.eu

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności